Get Adobe Flash player
orange2s.jpg
Sondy
Jaki rodzaj książek wypożyczasz najczęściej?
 
Strona Główna

Sześć grup z Przedszkola Publicznego w Jabłonce  i trzy grupy z Przedszkola Niepublicznego „Przedszkolaki to My” odwiedziło Orawską Bibliotekę Publiczną w ramach trwającego "Tygodnia Bibliotek". Dzieci wraz ze swoimi opiekunkami zaproszone zostały na lekcję biblioteczną pt.: „Spotkanie z biblioteką”.
Celem lekcji było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i jej księgozbiorem, promowanie czytania książek i dbania o nie, wyrabianie u dzieci nawyków korzystania z biblioteki już od najmłodszych lat. W trakcie spotkania maluchy zapoznały się z regulaminem biblioteki, ogólnymi zasadami wypożyczania książek, dowiedziały się, co trzeba zrobić, żeby zostać czytelnikiem, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Szczególną uwagę zwrócono na poszanowanie książek i poprawne zachowanie się w bibliotece- czytelni. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Na zakończenie spotkania panie bibliotekarki dostały od przedszkolaków laurki z podziękowaniami. Dzieci żegnając się zapewniały, że przyjdą z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Galeria

 

W dniu 15.04.2016 roku w Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce odbyło się spotkanie z autorem książki „Czerwone drogi Auroville” Pawłem Kowalczykiem. Autor bardzo ciekawie opowiadał o wolontariacie w Indiach w miejscowości Auroville, gdzie w 2010 r. spędził jako wolontariusz 6 miesięcy i powracał tam przy okazji każdego pobytu w Indiach. Zebrane podczas tych wyjazdów doświadczenia stały się dla niego inspiracją do napisania książki „Czerwone drogi Auroville. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek”. Autor opowiedział o Auroville oraz przedstawił kilka innowacyjnych projektów i oddolnych inicjatyw ludzi o wielkim sercu, którzy poświęcili swój talent i środki tak zwanej „sprawie”. Oryginalność Auroville sprawia, że co roku w poszukiwaniu inspiracji przybywają do tego miejsca tysiące wolontariuszy i stażystów z całego świata.

Uczestnikami spotkania była młodzież Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce.

Zdjęcia

 

Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce serdecznie zaprasza
do udziału w II edycji konkursu „Orawskie cytanie".

Regulamin i karta zgłoszenia w załączniku.

 

ZAPRASZAMY na warsztaty wielkanocne w marcu.

Szczegóły na plakacie.

Zdjęcia

2016-03-08 Tradycyjna palma wielkanocna 

2016-03-10 Koszyczek z wikliny papierowej

2016-03-14 Wielkanocne jajka z decoupage

 

Podczas tegorocznych ferii zimowych biblioteka w Jabłonce przygotowała zajęcia plastyczne dla dzieci.

Celem organizacji zajęć w czasie ferii było zagospodarowanie wolnego czasu naszym młodym czytelnikom i sympatykom.Chcieliśmy, żeby dzieci mogły zapisać w swej pamięci bibliotekę jako miejsce ciekawe i atrakcyjne, w którym można zdobywać wiedzę i fajnie spędzić czas.

W pierwszym tygodniu dzieci ozdabiały ramki techniką decoupage  a w następnym wykonywały przepiękne breloczki z filcu , które później zabrały ze sobą do domów.

Zajęcia poprowadziły panie: Anna Łaciak i Marta Stopiak