Get Adobe Flash player
orange2s.jpg
Sondy
Jaki rodzaj książek wypożyczasz najczęściej?
 
Strona Główna

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak ważne jest czytanie dzieciom bajek. Jak przekonują specjaliści, wystarczy nawet 15 minut dziennie. W ten sposób można dziecku szybko wyrobić umiejętność samodzielnego myślenia oraz poszerzyć jego wyobraźnię i wzbogacić słownictwo. Dlatego ważne jest to, by rodzice pamiętali, że zwykłe przeczytanie książeczki to coś więcej i warto poświęcić temu czas. Wystarczy pójść do najbliższej biblioteki i wypożyczyć dla swojego dziecka odpowiednią bajeczkę.

Również my bibliotekarze staramy się już od najmłodszych lat, zachęcać dzieci do odwiedzania naszych placówek.

Tak też było 19 września gdy na lekcję biblioteczną do Filii Bibliotecznej w Zubrzycy Dolnej przybyły dzieci z klasy "1a" wraz z Panią Wychowawczynią. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki i jej zbiorów, wysłuchały krótkiej pogadanki na temat jak powstaje książka.

Najważniejszym momentem spotkania było złożenie przyrzeczenia i założenie karty czytelnika.

Wszystkim nowym czytelnikom życzymy wielu przyjemnych i interesujących spotkań w świecie książki.

Galeria

 

W dniu 17.06.2014 Orawską Bibliotekę Publiczną w Jabłonce odwiedziły 2 grupy najmłodszych dzieci z Gminnego Przedszkola Samorządowego w Jabłonce.

Po przywitaniu przedszkolaków Panie bibliotekarki pokazały dzieciom kącik z literaturą dla najmłodszych.

Dzieci z dużym zaciekawieniem przeglądaly książeczki oraz słuchały jak Pani bibliotekarka opowiada o bibliotece i o książkach m.in. jak przeglądać książeczki żeby ich nie zniszczyć, oraz jak można zostać czytelnikiem biblioteki.

Galeria

 

KONKURS ,,Najpiękniejsze Życzenia na Dzień Bibliotekarza" został już rozstrzygnięty.
Zapraszamy po odbiór nagród w bibliotece:
Przedszkole z Jabłonki,,Przedszkolaki to my"
oraz Wiktorię Spycha, kl. IV b

 

W piątek 9 maja w Bibliotece Publicznej w Chyżnem odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kwadrans z bajką”.

Tym razem w nawiązaniu do obchodzonego Tygodnia Bibliotek, na początku spotkania dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza, dowiedziały się, co to jest biblioteka, jaka jest różnica pomiędzy biblioteką a księgarnią oraz jak można zostać czytelnikiem naszej biblioteki.

Następnie z dużym zainteresowaniem wysłuchały wiersza  J. Huszcza pt. „Skarga książki” dzięki któremu zrozumiały dlaczego trzeba dbać i szanować książki.

Na zakończenie spotkania mali artyści stworzyli piękne zakładki do książki.

Galeria

 

W dniu 9.05.2014 Orawską Bibliotekę Publiczną w Jabłonce odwiedziły dzieci z przedszkola w Jabłonce - Przedszkolaki to my.

Po przywitaniu przedszkolaków Panie bibliotekarki pokazały dzieciom kącik z literaturą dla najmłodszych.

Dzieci z dużym zaciekawieniem przeglądaly książeczki, których bohaterami były smerfy, oraz słuchały jak Pani bibliotekarka opowiada o bibliotece i o książkach m.in. jak przeglądać książeczki żeby ich nie zniszczyć, oraz jak można zostać czytelnikiem biblioteki.

Następnie Pani Dyrektor biblioteki przeczytała bajkę pt. ,,Franklin ma czkawkę".

Spotkanie zakończyło się wręczeniem pięknej papierowej książki z podziękowaniem od dzieci z przedszkola dla Orawskiej Biblioteki Publicznej.

Galeria