+48 18 26 523 79

biblioteka@obporawa.pl

Orawska Bibiloteka Publiczna

ul. Sobieskiego 13
34-480 Jabłonka

pon, wt, czw, pt: 800 - 1700
śr: 800 - 1600
sob: 900 - 1400

Spotkanie autorskie

W dniu 15.04.2016 roku w Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce odbyło się spotkanie z autorem książki „Czerwone drogi Auroville” Pawłem Kowalczykiem. Autor bardzo ciekawie opowiadał o wolontariacie w Indiach w miejscowości Auroville, gdzie w 2010 r. spędził jako wolontariusz 6 miesięcy i powracał tam przy okazji każdego pobytu w Indiach. Zebrane podczas tych wyjazdów doświadczenia stały się dla niego inspiracją do napisania książki „Czerwone drogi Auroville. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek”. Autor opowiedział o Auroville oraz przedstawił kilka innowacyjnych projektów i oddolnych inicjatyw ludzi o wielkim sercu, którzy poświęcili swój talent i środki tak zwanej „sprawie”. Oryginalność Auroville sprawia, że co roku w poszukiwaniu inspiracji przybywają do tego miejsca tysiące wolontariuszy i stażystów z całego świata.

Uczestnikami spotkania była młodzież Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce.

Zdjęcia

Orawskie cytanie

Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce serdecznie zaprasza
do udziału w II edycji konkursu „Orawskie cytanie".

Regulamin i karta zgłoszenia w załączniku.

Ferie w bibliotece

Podczas tegorocznych ferii zimowych biblioteka w Jabłonce przygotowała zajęcia plastyczne dla dzieci.

Celem organizacji zajęć w czasie ferii było zagospodarowanie wolnego czasu naszym młodym czytelnikom i sympatykom.Chcieliśmy, żeby dzieci mogły zapisać w swej pamięci bibliotekę jako miejsce ciekawe i atrakcyjne, w którym można zdobywać wiedzę i fajnie spędzić czas.

W pierwszym tygodniu dzieci ozdabiały ramki techniką decoupage  a w następnym wykonywały przepiękne breloczki z filcu , które później zabrały ze sobą do domów.

Zajęcia poprowadziły panie: Anna Łaciak i Marta Stopiak