Get Adobe Flash player
orange2s.jpg
Sondy
Jaki rodzaj książek wypożyczasz najczęściej?
 
Strona Główna

16 grudnia 2016 r. w Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce o godz. 18.00 odbyło się spotkanie poetyckie „Wiersze pod wierchami”. Swoje utwory w języku literackim lub gwarze prezentowała grupa poetów związana z rejonem Podhala i Orawy. Grupę łączy patronat nieżyjącego już barda i poety zakopiańskiego Jurka Tawłowicza, a patronat honorowy sprawuje jego żona, obecna na wieczorku. Całość prowadził Zbigniew Tlałka, a utwory czytali Krzysztof Kokot, Wojciech Ornacki, Teresa Bachleda Kominek, Beata Skulska-Tapp,  Julian Klamerus, Renata Lipkowska, Renata Klamerus,  Joanna Słodyczka, Adam Kwiatek. Utworom, które poruszały rozmaite tematy, te poważne, filozoficzne i te bardziej humorystyczne, towarzyszyła kapela z Orawy. Poeci mówili także o sobie, o swoich inspiracjach i artystycznych wyzwaniach. Na wieczorku obecna była grupa dorosłych i młodzieży z gimnazjum w Jabłonce.  Po spotkaniu poeci i goście mogli skorzystać ze wspaniałego poczęstunku i porozmawiać o poezji. Gospodarzem wydarzenia była Orawska Biblioteka Publiczna, której dyrektorem jest pani Maria Łaciak.

Galeria

 

W dniu 15.12.2016r. w czytelni Orawskiej Biblioteki  Publicznej zostały wręczone nagrody laureatom XXXVIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia-Florka. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak oraz dyrektor OBP Maria Łaciak. Laureaci I miejsc zaprezentowali nagrodzone utwory. 26.01.2017r. będą reprezentować naszą gminę na Przeglądzie Wojewódzkim w Białym Dunajcu. W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice oraz sympatycy regionalnej literatury. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w Białym Dunajcu.

Galeria

 

 

 

W Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce 2 grudnia 2016 r.  odbyła się promocja książki „Ks. Jan Góralik kapłan, społecznik, męczennik” autorstwa Łukasza Wiatera. W książce znajdują się  fotografie i unikatowe dokumenty oraz opis życia i działalność zasłużonego dla Orawy kapłana. Autor przybliżył postać ks. Jana Góralika od urodzenia aż po męczeńską śmierć. Książka zawiera także homilie księdza i wiersze Ireny Nowickiej poświęcone byłemu proboszczowi Podwilka. Uczestnikami spotkania była m.in. młodzież gimnazjum Zespołu Szkół w Jabłonce.

Galeria