+48 18 26 523 79

[email protected]

Orawska Bibiloteka Publiczna

ul. Sobieskiego 13
34-480 Jabłonka

pon, wt, czw, pt: 800 - 1700
śr: 800 - 1600
sob: 900 - 1400

Spotkanie z twórczością Moniki i Zbigniewa Tlałków

DSC 0988

W Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce odbyło się spotkanie z twórczością państwa Moniki i Zbigniewa Tlałków. W przepięknej scenerii pejzaży pani Moniki przeplatanej poezją pana Zbigniewa, którą czytał razem z panem Janem Świdroniem upłynął wieczór, który na długo zostanie w naszej pamięci. Przy orawskiej nucie kapeli zespołu Rombań goście, przyjaciele i sympatycy twórczości państwa Tlałków mogli  odkryć na nowo piękno naszego regionu.

Zdjęcia

 

Państwo Tlałkowie mieszkają na Orawie od 1994r. Zauroczyła ich orawska kultura i krajobrazy Orawy, dlatego wybrali ten region, jak mówi pani Monika , której pasją jest malarstwo. Jej twórczość jest inspirowana głównie naturą, maluje pejzaże, ilustruje tomiki poetyckie, przewodniki i wydawnictwa przyrodnicze, pisze ikony. Maluje krajobrazy Orawy: Wyrtelowski Wierch, Babią Górę oraz Tatry, nadmorskie klify i włoską Toskanię. W jej Pracowni ARTBOTANICA powstają świece z zatopionymi roślinami i ręcznie malowana ceramika.

Twórczość pana Zbigniewa związana jest z nieustannym odkrywaniem Orawy. Tworzy poezję, prozę, aforyzmy. Jest laureatem wielu konkursów literackich, m.in. Konkursu Literackiego im. Piotra Borowego w Jabłonce.

Wystawę malarstwa pani Moniki można oglądać w Czytelni OBP, zaś tomiki wierszy autorstwa pana Zbigniewa można wypożyczyć w bibliotece w Jabłonce i filiach.