Get Adobe Flash player
orange2s.jpg
Sondy
Jaki rodzaj książek wypożyczasz najczęściej?
 
Strona Główna

W dniu 7.11.2016r. w czytelni Orawskiej Biblioteki Publicznej w Jabłonce odbyło się otwarcie wystawy „Kampania polska 1939 w dokumencie i na fotografii”. Wystawa zawiera szereg akcentów dotyczących działań wojennych na Orawie. Znajdziemy tutaj wiele dokumentów nigdzie dotąd nie publikowanych. Wernisażowi towarzyszyła promocja dwóch publikacji książkowych: „ W służbie Rzeczypospolitej. Dzieje wojen i wojskowości w badaniach regionalnych” oraz „Stosunki polsko-słowacko-węgierskie na przestrzeni wieków” pod red. naukową Roberta Kowalskiego. Autor w ciekawy sposób opowiedział o wystawie i wymienionych publikacjach.

Uczestnikami spotkania była m.in. młodzież Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce.

Wystawę można oglądać do końca grudnia 2016 r. zaś książki wypożyczyć  w bibliotekach.

Wystawie towarzyszyć będą warsztaty dla różnych grup wiekowych. Pierwsze zajęcia  odbędą się 15 listopada 2016 r.  Zainteresowane udziałem w warsztatach szkoły, prosimy o kontakt z OBP w Jabłonce.

Galeria

 

 

Organizatorzy XXXVII Konkursu Literackiego

im. Piotra Borowego

serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w konkursie

Organizatorzy: Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce, Orawskie Centrum Kultury  w Jabłonce, oraz Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej zwracają się z uprzejmą prośbą o przekazanie wszystkim osobom zainteresowanym (uczniom, młodzieży, nauczycielom oraz innym twórcom z terenu Orawy i spoza) informacji  o organizowanym konkursie, który jest związany z twórczością  literacką Orawy. Prosimy osoby zainteresowane o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu i przesłaniem na adres siedziby OBP karty  zgłoszenia wraz z utworami konkursowymi wg zasad zawartych w niniejszym Regulaminie.

Karty zgłoszeń należy nadesłać do dnia 31.10.2016 r. Ogłoszenie wyników odbędzie się 24.11.2016r. (czwartek) godz. 15.00 w Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce.

Prosimy o terminowe nadsyłanie prac, decyduje o tym stempel pocztowy do dnia 31.10.2016 r.

Do pobrania:

Karta_zgloszenia_oswiadczenie.doc

Regulamin_konkursu.doc

 

07.09.2016 roku w Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce odbyło się czytanie powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza w ramach Narodowego Czytania. Uczestnikami spotkania byli  uczniowie II klas Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, którzy czytali wybrane fragmenty powieści. Spotkanie prowadziła emerytowana nauczycielka pani Janina Jędruś.

Galeria

 


fot. Jan Ciepliński - galeria
fot. Łukasz Sowiński - galeria
Wystawa malarstwa ks. biskupa Jana Szkodonia została otwarta w Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce o godz. 15.00. W czytelni zebrała się grupa Orawian, aby posłuchać o twórczości ks. Biskupa i zobaczyć Jego obrazy. Obok twórczości malarskiej na wystawie zaprezentowano także książki i ebooki Autora.

Więcej…